Divadelní představení

Parta nadšenců se dala dohromady a navázala na již téměř zapomenutou tradici ochotničení v naší obci. V dobách, kdy byla v Čechočovicích funkční obecná škola, učitelé nacvičovali s dětmi různá divadelní představení, která pak zahrály pro potěchu svou i svých blízkých. Jak zanikla škola, byl konec i divadlem. Až někdy okolo roku 2004 se nadšenci z místního Sokola domluvili a uspořádali pro děti mikulášskou besídku, součástí které byl i pohádkový příběh. Když se to povedlo jednou, proč ne i podruhé? Takže z jedné mikulášské besídky se začala stávat tradice.
V roce 2006 sehráli kus "Jak chtěl Trautenberg napálit Mikuláše" - prozatím jedno z nejhezčích představení, a protože to byla mikulášská besídka s pohádkou, tak večerníčkového Krakonoše vyměnil Mikuláš. Trochu netradičně se mezi účinkujícími objevili i čerti. Představení mělo obrovský úspěch a každý se těšil, co přinese další rok.
A byl tu, rok 2007 a členové ochotnického spolku se pustili do klasiky. Postava Mrazíka v naší zemi nemá, krom televizní pohádky, žádnou tradici, tak proč ho nevyměnit za Mikuláše? A z loupežníků se stali čerti. No a jak dopadla pohádka o Mikulášovi, Nastěnce a Ivanovi? Určitý obrázek si můžete udělat sami, pokud mrknete na fotky z představení. Postav bylo více, děj byl trochu upraven oproti filmu, ale i tak celé představení trvalo bezmála hodinu. Na konci pak Mikuláš s andílky rozdávali nadílku všem přítomným dětem. A že jich nebylo málo! Celkem 118 dětí ze všech koutů země. Pro velký úspěch jsme předstvení reprízovali i ve Starči. Pravdou ovšem je, že tam již nemělo takovou šťávu jako při premiéře, což bylo z velké části zapříčiněno místními jevištními podmínkami - sice hezké, leč malé jeviště ve Starči, na které jsme nemohli umístit ani všechny potřebné kulisy. Zkrátka, pohádka byla nastudována pro konkrétní prostorové podmínky. I proto se ochotníci domluvili, že napříště budou hrát jen v Čechočovicích.
Po celoročním půstu nastal ten kýžený čas závěrečné čtvrtiny roku a s ním i přípravy a nastudování nové pohádky. Volba padla na krásnou českou pohádku "Dařbuján a Pandrhola". Začalo se obsazováním rolí a tentokráte jsme zapojili i naše děti. Celkem hrálo téměř 30 účinkujících. Znovu se potvrdilo, že s jídlem roste chuť a pohádka se zase o něco natáhla. Představení mělo spád, ale největší potlesk na otevřené scéně způsobil příjezd paní Filomény na žebřiňáku (tímto bychom chtěli poděkovat panu Zdeňku Vondráčkovi za zrenovování tohoto nádherného povozu) taženého dvěma nefalšovanými čínskými voli v mysliveckých kamizolách!!! Byť byli na scéně jen pár minut, sklidili zaručeně největší aplaus. Samozřejmě nemohl chybět ani známý jitrnicový strom - pravé a výborné jitrnice dodali manželé Fukalovi. To si všichni účinkující pošmákli, tedy až na ty, co zrovna nebyli na scéně...
Pokud se mi podaří sehnat více fotek z vystoupení, můžete se na ně podívat ve fotogalerii. Tímto bych chtěl poprosit každého, kdo má nějaké pěkné záběry, ať se nestydí a pošle mi je. Díky "-)
Samozřejmě ani tady nemohl chybět Mikuláš a mikulášská nadílka. Přišli i andělé a čerti, prostě všechno jak má být.
A co bude příště? Nechte se překvapit, my to totiž sami nevíme...

TJ SOKOL ČECHOČOVICE © 2008 gr. úprava Beez Bee, s.r.o.

Beez Bee, s.r.o.